Vyšetření kapky krve v temném poli mikroskopu je zcela bezbolestná a neinvazivní metoda. Lékař vám z prstu odebere kapku krve a tu pak speciálním mikroskopickým programem analyzuje. Svou krev máte možnost pozorovat společně s lékařem a po ukončení vyšetření Vám bude zaslána zpráva z vyšetření s fotodokumentací.

Metoda mikroskopického výzkumu nativní krve znamená výzkum krevního vzorku max. 10-15 min. po odebrání, poté dochází v krvi k nenávratným změnám. Kapka krve pod sklíčkem se nejprve zkoumá s malým zvětšením, poté se analyzuje morfologie buněk a obsah plazmy v ponoření (imerse). Důležitou zvláštností této metody je zkoumání vzorku bez jakýchkoliv předchozích úprav a v přítomnosti pacienta. Pacient má jedinečnou možnost vidět vlastní buňky a dostávat v průběhu výzkumu důležitou informaci.

Jde o nadstandardní vyšetření, které poskytuje komplexní obraz o vaší krvi a upozorní vás na raná stadia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení nebo záněty. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob